Ovih je dana iz tiska izašla Pjesmarica Tu je Zagorje moje. Riječ je o hvalevrijednoj zbirci pjesama nastalih tijekom dvanaest godina marljivog i predanoga skladateljskog rada učenika naše škole uz mentorstvo učitelja glazbene kulture prof. Josipa Levatića koji je ujedno i urednik Pjesmarice.

Učenici su od 2012-te godine uglazbljivali stihove svojih kolega osnovnoškolaca s područja kajkavskoga govornog područja te ih punih deset godina i izvodili na Festivalu dječje kajkavske popevke u Zlataru.

Pjesme posjeduju izrazitu glazbeno-pedagošku vrijednost i, kao takve, prigodne su i prilagođene za uporabu u nastavi glazbene kulture. Zahvaljujemo svim bivšim i sadašnjim učenicima koji su doprinijeli nastanku Pjesmarice. Hvala i recenzentima – gospođi Gordani Valjak, ravnateljici Pučkoga otvorenog učilišta dr. Jurja Žerjavića Zlatar  i red. prof. art. Davoru Bobiću s Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku na prigodnoj preambuli. Pjesmarica je kruna ostvarenja velikog rada, osobnih odricanja kao i  proučavanja zavičajne glazbe te nadasve odraz poštovanja učenika prema glazbi kroz pjesmu.

Josip Levatić, učitelj

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content