TJEDAN KAJKAVSKE KULTURE U KRAPINI

U nedjelju, 03. rujna 2023. godine ministrica kulture i medija Nina Obuljen otvorila je 58. Tjedan kajkavske kulture, nadaleko poznatu manifestaciju u čijem je središtu očuvanje tradicije i kulture, te očuvanje kajkavštine, jednog od triju narječja hrvatskoga jezika.

Svake godine Tjedan kajkavske kulture započinje Likovnom izložbom učenika osnovnih i srednjih škola s područja kajkavskog narječja. Ove godine na likovnoj izložbi izložena su dva likovna rada naših učenica 4. b razreda, Leje Špoljarić i Tene Knok, koje je u njihovoj realizaciji vodila učiteljica Lidija Novosel.

Otvorenje Likovne izložbe popraćeno je kulturnim programom u kojem su učenici recitirali svoje pjesme na kajkavskom narječju. Među odabranim literarnim radovima bila je i pjesma Ftič učenice Tene Knok iz 4. b razreda koju je pripremala učiteljica Lidija Novosel.

Pjesma Ftič objavljena je u zborniku radova Knjižica dječjih radova, Krapina 2023.