READING IS FUN

U petak, 10. ožujka 2023., šesnaest učenika 7. i 8. razreda sudjelovali su u susretu partnerskih škola unutar županijskog projekta “Reading is fun” koji se održao u OŠ Vinica. U projektu surađuju Osnovna škola grofa J. Draškovića Klenovnik, Osnovna škola Vinica i Osnovna škola Kneginec Gornji.

Ishodi projekta su poticanje čitanja iz vlastitog zadovoljstva, usavršavanje govornih i čitalačkih sposobnosti engleskoga jezika, poticanje suradništva te razvoj socijalnih vještina, stavova i vrijednosti. Nastava se odvijala na engleskome jeziku u školskoj knjižnici gdje su se okupile učiteljice engleskoga jezika iz svih partnerskih škola, njihovi učenici i školska knjižničarka.

Susret je započeo individualnim predstavljanjem svakog sudionika na engleskome jeziku te vlastitim izričajem prema zadanim temama. Zatim je slijedio glavni dio susreta, čitanje štiva na engleskome jeziku prema izboru nakon kojeg su prisutni objasnili kakvo značenje za njih ono ima. Sudionici su proveli raspravu o pročitanim ulomcima, komentirali tekstove i povezivali ih s vlastitim životnim iskustvima. U završnom dijelu projekta učenici su se opustili uz team building igre spretnosti te izvodili improvizirane dijaloge na engleskome jeziku, a prema zadanim pisanim temama vezanima uz svijet bajki. Nakon što su se svi dobro zabavili i zbližili, projekt je dovršen razmjenom iskustava i evaluacijom cjelokupnog projekta. Učenici domaćini gostima su pokazali prostore svoje škole koja im se svidjela. Najzabavniji dio projekta zasigurno je trenutak u kojem su svi prisutni primijetili da naš učenik Ivano Sokol veoma sliči učeniku iz OŠ Vinica, Kevinu Levaniću. Jednoglasan prijedlog svih bio je da ih upoznamo što smo i učinili te ih fotografirali. Ovo zabavno i uspješno druženje na engleskome jeziku učenici su ocijenili čistom peticom te ih sve s nestrpljenjem iščekujemo kao domaćini posljednjeg susreta u ovoj školskoj godini u svibnju.