UZ Kneginja predstavila školu na „Veselom Knegincu“

U subotu, 6. studenog 2021., u sportskoj dvorani i dvorištu naše škole, održan je  11. tradicijski sajam „Veseli Kneginec - tradicija u vinu, zanatima i običajima“. Sajam već tradicionalno organiziraju Općina Gornji Kneginec i Turistička zajednica Općine Gornji Kneginec, a ove je godine održan uz strogo poštivanje preporučenih epidemioloških mjera.

Sajam je osmišljen kao manifestacija izložbenog, prodajnog, degustacijskog i zabavnog karaktera s ciljem da posjetiteljima približi baštinu kneginečkog kraja kroz autohtonu gastronomsku ponudu, tradicijske proizvode, stare zanate, glazbu i običaje. Ove je godine, zbog epidemiološke situacije, izlagača bilo manje nego prethodnih godina, no među njih desetak bila je i Učenička zadruga „Kneginja“. Posjetiteljima je predstavljen rad Zadruge te su po prigodnim cijenama mogli kupiti učeničke rukotvorine i upoznati se s  proizvodima Zadruge. Učeničku zadrugu predstavljala je učiteljica i voditeljica zadruge Martina Goričanac. Posjetitelji su pohvalili rad Zadruge, dok su organizatori  zahvalili na sudjelovanju unatoč nepovoljnoj epidemiološkoj situaciji. Također, organizatori su nam uputili pozivnicu za sudjelovanje na budućim manifestacijama u njihovoj organizaciji.