"SOLIDARNOST NA DJELU"

Osnovna škola Kneginec Gornji i ove je godine sudjelovala u tradicionalnoj akciji Hrvatskog Crvenog križa – „Solidarnost na djelu“. U ovu humanitarnu akciju prikupljanja dobrovoljnih novčanih priloga uključili su se kao i svake godine, učenici i učitelji naše škole.

Tako je u ovogodišnjoj akciji ukupno prikupljeno 2.000,00 kn. Polovina prikupljenog iznosa u školama (prema odluci Odbora GDCK Varaždin) vraća se  na njihove žiro račune i škole su u obvezi opremiti ormariće prve pomoći ili platiti školski izlet za djecu iz socijalno ugroženih obitelji. Ostatak sredstava može biti utrošen za kupnju prehrambenih paketa za socijalno ugrožene obitelji koji će se dijeliti povodom Božićnih blagdana.

GDCK Varaždin se ovim putem zahvaljuje svima koji su sudjelovali u akciji i onima koji su svojim dobrovoljnim prilogom pomogli onima kojima je to najpotrebnije. (GDCK - Varždin)

OŠ Kneginec prikupila je iznos od 2.000,00 kn što je jako lijepi iznos kojim možemo pohvaliti izniman uspjeh naše djece i svih koji su nesebično pomogli svojim prilogom. Onim najsolidarnijima uručene su poklon majice, torbe, te knjižica o važnosti solidarnosti i pomaganja najpotrebitijima koordinatora Emerik Večerića!