I u mojoj školi Vukovar svijetli

U našoj školi 18. studenoga  obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.  Prigodno uređenim panoom i kratkim programom u predvorju i dvorištu škole htjelo se učenike podsjetiti koliko je Vukovar važan svim stanovnicima Republike Hrvatske.

Učenici viših razreda okupili su se u predvorju škole gdje je učiteljica Tamara Hojnik pročitala dirljiv ulomak iz eseja Priča o gradu Siniše Glavaševića - novinara, esejista i prozaika ubijenog tijekom bitke za Vukovar. Paljenjem svijeća  i kratkom molitvom odali smo počast svim žrtvama, herojima i poginulim braniteljima  koji su u Domovinskom ratu dali najvrjednije što su imali, svoje živote. Učenici nižih razreda okupili su se u dvorištu škole gdje je učiteljica Željka Gregur pročitala ulomak iz eseja Priča o gradu. Minutom šutnje i paljenjem svijeća učenici i učitelji odali su počast svim žrtvama Domovinskog rata.

« Ožujak 2024 »