Učitelj na jedan sat

Erik Levatić, učenik 8. b razreda, i Marko Vitez, učitelj geografije, odlučili su nakratko zamijeniti uloge. Tako je 28. veljače Erik održao sat geografije dok je učitelj Marko ponovno sjeo u školsku klupu.

Erik je nekoliko dana marljivo pripremao svoje izlaganje, a izradio je i prezentaciju u PowerPointu na zadanu temu. Iako je bio uzbuđen i malko nervozan, izlaganje mu nije teško palo jer je Erik po prirodi brbljav i otvoren za nove izazove. Koristio se pritom i udžbenikom, a nove pojmove vješto je pokazao na geografskoj karti. Na kraju je priznao da nije u potpunosti zadovoljan svojim prvim nastavnim satom. Naime, požalio se na disciplinu učenika i nepoštivanje njega kao autoriteta. Naučio je da je učiteljski posao vrlo kompleksan i da zahtijeva primjenu niza različitih sposobnosti i znanja. Učitelj ga je ipak na kraju nagradio peticom, a učenici velikim pljeskom.

« Prosinac 2019 »