Večer poezije i glazbe

Povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom (3. prosinca) i Dana grada Varaždina (6. prosinca) u Gradskoj knjižnici i čitaonici "Metel Ožegović" Varaždin održana je večer poezije i glazbe. Kao posebne gošće nastupile su mlade pjesnikinje, učenice naše škole: Lucija Kušter (3. a) te Doroteja Kaniški, Ena Novak i Leona Mašić (učenice 7. b razreda).

Ovaj susret oganiziralo je Društvo distrofičara, invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida Grada Varaždina te članovi Novinarsko-literarne grupe "Jasminka Matoković Jaca". Posebna gošća bila je i varaždinska pjesnikinja Ružica Juras, a u glazbenom dijelu programa nastupile su Lora Breški i Nikola Hruper. Naše učenice bodrila je njihova mentorica, učiteljica Tamara Hojnik, bez čije podrške i stručnosti ove mlade pjesnikinje ne bi imale mogućnosti u potpunosti pokazati svoje umijeće. Učenice su pročitale pjesme koje su same napisale, a nagrada im je bio pljesak zadovoljne publike i osmijeh na licu mentorice. Želimo im još puno ovakvih večeri!