"Navik on živi, ki živi pošteno" pa tako i naš Vukovar!

Učenici osmih razreda naše škole bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru (27. i 28.11.2018.) zajedno u pratnji svojih razrednica Silvane Čubrić i Maje Šipek te učitelja Marka Viteza. Terensku nastavu organizirao je Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar u sklopu projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“.

Glavni cilj putovanja je učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značaja Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti suvremene Republike Hrvatske. Prvog dana putovanja učenici su razgledali grad, plovili panoramskim brodom Bajadera po Dunavu, kuglali u novootvorenoj kuglani u Borovu Naselju i odslušali dva predavanja o Domovinskom ratu. Drugog dana učenici su posjetili Memorijalno groblje u Vukovaru, gdje su zapalili svijeće i pomolili se za sve žrtve rata, Opću županijsku bolnicu s neobnovljenim dijelom koji služi kao muzej, Spomen dom Ovčaru i Trpinjsku cestu. U vojarni u sklopu hostela odslušali su predavanje o bombama i protokolima za zaštitu. Drugi dan boravka u Vukovaru završio je kvizom u rodnoj kući Lavoslava Ružičke (Školi mira) predavanjem s kojeg su učenici svojim domovima ponijeli poruke mira, tolerancije i nenasilja. Na kraju je održan i kviz gdje su učenici naše škole u napetoj završnici osvojili drugo mjesto.