Terenska nastava u Varaždinu

Varaždin - grad kulture i duhovnosti

U utorak 17.10.2017. godine učenici šestih razreda Osnovne škole Kneginec posjetili su Varaždin. Povod posjeta bila je terenska nastava tijekom koje su ih vodile vjeroučiteljice, Marina Košćak i Maja Bobek Ivanjko, te učiteljica povijesti, Larisa Klasić.

Prvo odredište bio im je Gradski muzej Varaždin u palači Herzer gdje su razgledali izložbu pod nazivom – Trag dobrote: 20 godina Varaždinske biskupije.  U sklopu izložbe prikazani su najvažniji događaji iz povijesti Varaždinske biskupije, liturgijsko ruho i posuđe, vrijedne knjige, a sve je bilo popraćeno multimedijskim sadržajima.

Zatim su posjetili Uršulinski samostan gdje su ih ljubazno dočekale časne sestre uršulinke te ih podučile o višestoljetnom djelovanju uršulinki u Varaždinu koje danas nastavljaju dodatnim radom u svojem vrtiću i osnovnoj školi.

Učenike se posebno dojmio Stari grad u kojem su razgledali Kulturnopovijesni odjel Gradskog muzeja Varaždin. Vidjeli su tamo različite povijesne dokumente i zbirke te razgledali desetak soba posebno uređenih u različitim stilskim razdobljima.

Na samom kraju razgledali su Varaždinsku katedralu gdje su se i pomolili, a nakon toga su puni dojmova i novog znanja krenuli svojim kućama.

Novinarska grupa

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Nevenka Šestak   datum: 27. 10. 2017.

« Srpanj 2018 »