Tamo gdje je dom

Vida Kolednjak, učenica je 1.b razreda naše škole. Uz mentorstvo svoje učiteljice Lidije Novosel sudjelovala je na likovnom natječaju djece hrvatskih iseljenika širom svijeta Iserlohn – Neu – Isenburg – Zadar 2017.

Vida je na temu „Moj dom je svako mjesto gdje moja obitelj spusti sidro“ osvojila četvrtu nagradu. Medijski pokrovitelj natječaja je Hrvatski Glas Berlin, a likovne je radove vrednovala slobodna umjetnica Ankica Karačić. Ovaj likovni natječaj postoji već šesnaest godina, a njegovi su inicijatori i organizatori hrvatski iseljenici i likovni umjetnici Ankica i Ante Karačić. Ovaj bračni par potječe iz Iloka, a danas žive i rade u njemačkom gradu Iserlohnu. Svojim djelovanjem žele uz pomoć stvaralaštva, boja i mašte povezati djecu hrvatskih iseljenika izvan domovine s Hrvatskom. Čestitamo Vidi koja je sa svojim likovnim radom doprinijela povezivanju hrvatske djece diljem svijeta!

« Ožujak 2024 »