Osmaši u Vukovaru

Grad – to ste vi!

Dio obilježavanja Dana sjećanja na Vukovar bila je i terenska nastava učenika osmih razreda u Vukovar. Osmaši su posjetili Vukovar 23. i 24. studenoga u sklopu projekta Posjet osmih razreda Vukovaru koji organiziraju Ministarstvo branitelja i Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar. Pratili su ih njihovi razrednici – Tamara Hojnik i Zoran Jeftić, te učitelji Željka Gregur i Josip Levatić. U sklopu dvodnevnog programa učenici su posjetili Muzej grada Vukovara, Muzej vučedolske kulture, Memorijalno groblje, Spomen dom – Ovčara, Trpinjsku cestu, Vukovarsku bolnicu. Slušali su predavanja o Domovinskome ratu, u vojarni su razgledali dio vojne opreme koju su koristili naši branitelji, pogledali su izložbu fotografija Lica rata. Na kraju su sudjelovali u Školi mira te se natjecali u kvizu znanja. U kvizu su nas predstavljali učenici Dorotea Medved (8.c) i Martin Ključarić (8.a). Osvojili su izvrsno drugo mjesto!

Poruka dvodnevnog druženja u Vukovaru može se sročiti u jednu rečenicu: Oprostiti, ali ne i zaboraviti! Ili kao što je rekao Siniša Glavašević: Morate iznova graditi. Prvo svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost.

Željka Gregur

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

Priloženi dokumenti:
Osmasi_u_Vukovaru.doc (24.00 KB)

objavio: Nevenka Šestak   datum: 1. 12. 2016.