Volimo KAJ i Tina Ujevića

OŠ Kneginec Gornji –opet uspješni na međunarodnom Literarno- likovnom natječaju „ Tin i ja“

Volimo kaj i Tina Ujevića

Pod pokroviteljstvom  Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Grada Vrgorca, Osnovna škola Vrgorac organizirala je 16. literarno-likovni natječaj "Tin i ja"  za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske i škola u inozemstvu gdje se održava nastava na hrvatskom jeziku. Natječaj je trajao do svibnja, a rezultati su objavljeni potkraj nastavne godine.

Učenica sedmog  razreda OŠ Kneginec Gornji Viktorija Šimunić svojom dijalektalnom pjesmom Gruda zemle osvojila je drugo mjesto uz mentorstvo učiteljice Tamare Hojnik. Uz Viktoriju sudjelovali su i Elena Šestak te David Hozjan također učenici sedmog razreda.

Ovo nije prvi put da učenici OŠ Kneginec sudjeluju na ovom međunarodnom natječaju. I prije nekoliko godina pod istim mentorstvom učiteljice Tamare Hojnik, učenik Marin Medved također je sudjelovao i osvojio treće mjesto.

U izbor su se uzimale  samo teme koje su na bilo koji način  vezane uz djetinjstvo, odrastanje i stvaralaštvo velikog Augustina Tina Ujevića. Literarni radovi mogli su  biti pisani svim hrvatskim dijalektima i izričajima (kajkavskim i čakavskim dijalektom; ekavskim, ikavskim i jekavskim izričajem), a teme su, kao i dosadašnjih godina, naslovi Ujevićevih pjesama: Malena mjesta srca moga; Tamo, tamo da putujem; Gruda zemlje; Kolajna; S Tinom u …; Igračka vjetrova; Kolijevka; Planina zov; Kristalna kocka vedrine; Tajne osobe slične su tajnama mora; Čovjek je čudesno biće s korijenom i krilima; Kiša budi sve što u nama drijema; Ne boj se! Nisi sam; Svakidašnja jadikovka; Čarolija riječi.

Ljepota Ujevićevih pjesama i ove godine potakla je mnoge učenike Republike Hrvatske i izvan njezinih granica na literarno stvaranje te će, zasluženo, biti nagrađeni 5. srpnja ove godine na završnoj manifestaciji S Tinom u Vrgorcu na otoku Braču.

Volimo kaj i Tina Ujevića

Pod pokroviteljstvom  Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Grada Vrgorca, Osnovna škola Vrgorac organizirala je 16. literarno-likovni natječaj "Tin i ja"  za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske i škola u inozemstvu gdje se održava nastava na hrvatskom jeziku. Natječaj je trajao do svibnja, a rezultati su objavljeni potkraj školske godine.

Ljepota Ujevićevih pjesama i ove godine je potakla mnoge učenike Republike Hrvatske  na stvaranje te će, zasluženo, biti nagrađeni 5. srpnja ove godine na završnoj manifestaciji S Tinom u Vrgorcu na otoku Braču.

« Ožujak 2024 »