UMJESTO ODLASKA U TRGOVAČKI CENTAR, UČENICI KUPOVALI NA SAJMU RAZMJENE.

U sklopu projekta iz Održivog razvoja i Građanskog odgoja i obrazovanja u našoj školi 27. i 28. svibnja organiziran je Sajam razmjene, tj. besplatna razmjena korištenih predmeta.

Cilj je razvijanje svijesti kod djece o važnosti kruženja, a ne nepotrebnog gomilanja predmeta i stvaranja otpada. Učenici su u školu donijeli jedan ili dva predmeta za koje su dobili bonove koje su zamijenili za predmete ponuđene na sajmu, već korištene, njima nove i zanimljive.

Sajam su posjetili brojni učenici. Iako još mali, imaju razvijenu ekološku svijest i potvrđuju da čuvaju prirodu. Sajam razmjene izvrstan je način promicanja života na održiv način, a posebno doprinosi smanjenju otpada. Smanjenje količine otpada prvi je korak za očuvanje prirode, smanjenje klimatskih promjena i stvaranje održive zajednice.

« Rujan 2024 »