Održan "Veseli Kneginec"

Veseli Kneginec – tradicija u vinu, zanatima i običajima

U organizaciji Općine Gornji Kneginec i Turističke zajednice Općine Gornji Kneginec u sportskoj dvorani naše škole 3. studenog održan je 9. tradicijski sajam „Veseli Kneginec – tradicija u vinu, zanatima i običajima“.

Sajam je osmišljen kao manifestacija izložbenog, prodajnog, degustacijskog i zabavnog karaktera s ciljem da posjetiteljima približi baštinu kneginečkog kraja kroz autohtonu gastronomsku ponudu, tradicijske proizvode, stare zanate, glazbu i običaje. Među dvadesetak izlagača bili su i članovi Učeničke zadruge „Kneginja“ koji su predstavili svoj rad. Posjetitelji su mogli po prigodnim cijenama kupiti učeničke rukotvorine i upoznati se s proizvodnjom nagrađenog „Kneginečkog paprenjaka“. Učeničku zadrugu predstavljale su učenice Petra Bukal, Karla Galić, Ivana Ptiček, Ana Rutić i Ana Novotni uz pratnju njihovog učitelja i voditelja zadruge Marka Viteza. Organizatori sajma pohvalili su rad Zadruge i uputili nam pozivnicu za sudjelovanje na jubilarnom desetom sajmu koje će se održati sljedeće godine.

Marko Vitez

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Nevenka Šestak   datum: 5. 11. 2018.

« Kolovoz 2019 »