Kneginečki paprenjaci- najbolji od najboljih

„Ja, poduzetnik!“

„Ja, poduzetnik!“ je nagradni projekt emisije Školski sat koji je  HTV proveo  u suradnji s Državnim zavodom za intelektualno vlasništvo u kojem su „Kneginečki paprenjaci“ pobjedili.

U projektu su mogli sudjelovati učenici osnovnih škola od 5. do 8. razreda samostalno ili kao grupa. Vrijedne učenice koje su sudjelovale u tom nagradnom projektu su: Tena Blaži, Lorena Tkalčec, Ela Pintarić,  Anja Sokol, Viktorija Medved, Magdalena Kušter, Nikolina Turković, Nika Težački i Maria Zeba uz mentorice Kristinu Maričić i Alenku Vuk. Zadatak je bio da se učenici užive u ulogu poduzetnika, osmisle svoj inovativni proizvod, opišu ga, izrade prezentaciju i predlože oblik zaštite intelektualnog vlasništva. Trebalo je osmisliti inovativni proizvod kao što je na primjer suvenir, upotrebni predmet, pomagalo, igra, igračka, umjetnički proizvod i sl.

Naša vrijedna ekipa ispunila je sve zadane kriterije: originalnost i zanimljivost proizvoda, njegova funkcionalnost i moguća primjena u životu, estetska dimenzija rada, korištenje i odabir materijala (ekologija i ekonomičnost), metode istraživanja (analiza problema - zašto je proizvod potreban, analiza tržišta - slični proizvodi koji već postoje) i vještina u izradi prezentacije te razumijevanje pojmova vezanih za intelektualno vlasništvo te su tako nastali Kneginečki paprenjaci.

Izradili su drveni model za izrezivanje paprenjaka s motivom Andrijine kule iz 13. st. koja ima povijesni značaj u našem kraju, pomoću modela pekli su paprenjake i napravili ukrasnu ambalažu. Model za izrezivanje paprenjaka  može se koristiti kao suvenir Gornjeg Kneginca, prodavati na različitim sajmovima te služiti kao obilježje Turističke zajednice Gornjeg Kneginca jer je specifičan za kneginečki kraj te je ekonomski i ekološki prihvatljiv i estetski privlačan. Paprenjaci se mogu posluživati na različitim općinskim priredbama, sajmovima i manifestacijama.

Stručno povjerenstvo državne razine odabralo je među pristiglim radovima one najbolje. Svečana dodjela nagrada bila je tijekom emisije Školski sat  na HTV2  1. lipnja 2018.

Voditeljica i članice Zadruge također su sudjelovale 5. lipnja 2018. u emisiji Vekerica  VTV-a.

Snimku emisije možete pogledati u prilogu.

Izuzetno smo ponosni na naše poduzetnice i njihove mentorice te im želimo još projekata kojima će pokazati svoje ideje i sposobnosti.

Vidi: foto-galerija

objavio: Nevenka Šestak   datum: 4. 6. 2018.

« Ožujak 2024 »