Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje

"Jednom davno jedno je zrno zaželjelo postati kruh"

U četvrtak 19. listopada 2017. godine učenici Osnovne škole Kneginec Gornji obilježili su Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje.

Učenici su od početka tjedna u školu donosili svježe pekarske proizvode, peciva i kolače koje su ispekle njihove marljive majke, bake, susjede. Bogati stol, prepun krušnih proizvoda te ukrašen voćem, sjemenjem, gljivama, bio je u centru pažnje svih učenika.

Učenici viših razreda okupili su se tog dana u blagovaonici nakon trećeg sata. Tamo su učenici 8.a, Antonela Vuković i Patrik Skupnjak, održali uvodni govor nakon kojeg je svećenik Tihomir Kosec blagoslovio užinu koju su kasnije blagovali. Učenici nižih razreda okupili su se u hodniku škole nakon četvrtog sata i održali prigodni svečeni program koji su vodile učenice 6.a razreda, Ana Novotni i Klara Kaniški.

Ovaj zanimljiv i zabavan program organizirale vjeroučiteljice Maja Bobek Ivanjko i Marina Košćak, učiteljice hrvatskoga jezika te učiteljice razredne nastave. Sve je završilo pjesmom kojom su se učenici zahvalili svećeniku i  učiteljicama.

Novinarska grupa

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Nevenka Šestak   datum: 23. 10. 2017.