Osnovna Škola Kneginec Gornji na Festivalu u Zlataru

46. Festival dječje kajkavske popevke, Zlatar 2017.

Nedjeljnim Festivalom dječje kajkavske popevke održanim u  Sportskoj dvorani OŠ Ante Kovačića u Zlataru, završili su 48. Dani kajkavske riječi. Izvedeno je 19 novih kajkavskih popevki skladanih na tekstove učenika osnovnih škola kajkavskoga govornog područja. Uz suverenu pratnju Tamburaškog orkestra Hrvatske radiotelevizije pod dirigentskom palicom Siniše Leopolda, mladi su pjevači u narodnim nošnjama svoga kraja ponovno oduševili brojnu publiku.

Ana Novotni, učenica šestog razreda OŠ Kneginec Gornji, jedina predstavnica s područja Varaždinske županije, izvela je pjesmu Nigdi lepše ni za koju je tekst napisala Nina Prežigalo iz OŠ Krapinske Toplice. Glazbu su uz pomoć svog profesora glazbene kulture Josipa Levatića skladali učenici OŠ Kneginec Gornji.

Na početku Festivala prisutnima su se prigodnim riječima obratili potpredsjednik Hrvatskoga sabora Siniša Hajdaš Dončić, gradonačelnica Zlatara Jasenka Auguštan Pentek i zamjenik krapinsko-zagorskog župana Anđelko Ferek-Jambrek. Festival je službeno zatvorio saborski zastupnik Žarko Tušek, naglasivši povijesnu vrijednost kajkavštine za sve kajkavce koji ju stoljećima baštine i čuvaju.

Josip Levatić

objavio: Nevenka Šestak   datum: 17. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »