Svečano i veselo započela nova školska godina

Uz podršku županijskih i općinskih čelnika svečano započela nova školska godina.

Radujemo se zajedničkim projektima i daljnjoj suradnji

Svakoga dana zbog prijateljstva

ljudima treba poželjeti nešto lijepo.

Darovati osmijeh,

cvijeće i blage riječi.

Treba im pomoći

da se približe sreći. …“

Ovim stihovima Mladena Kušeca  svečanim i prigodnim programom danas je u našoj školi započela nova školska godina. Najvažniji gosti bili su naši budući, sada već sadašnji učenici - đaci prvaci. Samo zbog njih okupio se velik broj roditelja, starijih učenika, djelatnici škole te čelnici Varaždinske županije i Općine Gornji Kneginec.

Kao što je domaćin, ravnatelj profesor Miljenko Rožmarić, istaknuo osnovni prioritet su naši učenici na svim razinama odgojno- obrazovnog procesa. Počašćeni smo što smo u nove školske izazove zakoračili uz potporu županijskih i općinskih  predstavnika: zamjenika župana gospodina Tomislava Paljaka, pročelnika Upravnog odbora za prosvjetu, kulturu i sport gospodina Miroslava Huđeka, načelnika općine Gornji Kneginec gospodina Gorana Kaniškog te njegovog zamjenika gospodina Roberta Đuranca.

Prigodni program koji su vodile su učenice Anamaria Cmrečak i  Dalia Čavlek uz vodstvo učiteljica hrvatskoga jezika Ivane Trogrlić i Tamare Hojnik, započeo je svečanim tonovima hrvatske himne u izvedbi Ane Novotni uz glazbenu pratnju profesora Josipa Levatića. Učenici bivših četvrtih razreda uz svoje učiteljice Jasminku Cvrkalj i Jasenku Banec pripremili su zanimljive točke, a s bivšim 1. b razredom i učiteljicom Lidijom Novosel ponovili smo cijelu abecedu, želju da svud ljubav sja zaželio je župni zbor Runolist uz vodstvo vjeroučiteljice Maje Bobek Ivanjko.

U pozdravnom govoru zamjenik župana Tomislav Paljak zaželio je dobrodošlicu đacima prvacima te im je na kraju programa  pomogao odjenuti reflektirajuće prometne prsluke koji su obavezan dio opreme svakog prvašića. Načelnik Goran Kaniški u ime Općine, darovao je prvašiće prigodnim slikovnicama.

Najvažniji trenutak bio je kada su učiteljice Jasminka Cvrkalj i Jasenka Banec prozvale i pozdravile svoje učenike te nakon toga nastavile prvi sat, sat razrednika u svojim učionicama sa svojim prvašićima, ali ovaj put i u društvu njihovih roditelja. U ime novih učiteljica đaka prvaka prigodne i motivirajuće riječi rekla je učiteljica Jasminka Cvrkalj.

Svakoga dana zbog prijateljstva

ljudima treba poželjeti nešto lijepo.

Darovati osmijeh,

cvijeće i blage riječi.

Treba im pomoći

da se približe sreći. …“

Ovim stihovima Mladena Kušeca  svečanim i prigodnim programom danas je u našoj školi započela nova školska godina. Najvažniji gosti bili su naši budući, sada već sadašnji učenici- đaci prvaci. Samo zbog njih okupio se velik broj roditelja, starijih učenika, djelatnici škole te čelnici Varaždinske županije i Općine Gornji Kneginec.

Kao što je domaćin, ravnatelj profesor Miljenko Rožmarić, istaknuo osnovni prioritet su naši učenici na svi razinama odgojno- obrazovnog procesa. Počašćeni smo što smo u nove školske izazove zakoračili uz potporu županijskih i općinskih  predstavnika: zamjenika župana gospodina Tomislava Paljaka, pročelnika Upravnog odbora za prosvjetu, kulturu i sport gospodina Miroslava Huđeka, načelnika općine Gornji Kneginec gospodina Gorana Kaniškog te njegovog zamjenika gospodina Roberta Đuranca.

U pozdravnom govoru zamjenik župana Tomislav Paljak zaželio je dobrodošlicu đacima prvacima te im je na kraju programa svečano pomogao odjenuti reflektirajuće prometne prsluke koji su obavezan dio opreme svakog prvašića. Načelnik Goran Kaniški u ime Općine, darovao je prvašiće prigodnim slikovnicama.

objavio: Nevenka Šestak   datum: 4. 9. 2017.

« Ožujak 2024 »