Izložba „Smanjimo otpad od hrane“ u Medicinskoj školi Varaždin

U sklopu Ekološkog tjedna koji se obilježava u Medicinskoj školi Varaždin, predstavljena je izložba „Smanjimo otpad od hrane“. U pratnji učiteljice Martine Goričanac, učenice Vida Kolednjak i Lana Vugrinec su 25.travnja 2024. učenicima prvih i četvrtih razreda kratkom prezentacijom predstavile projekt i njegove ciljeve te su ukratko opisale učeničke ilustracije i slogane koji kao cjelina čine izložbu.

Predstavljanju je prethodio poziv Jadranke Težački, profesorice i knjižničarke u Medicinskoj školi Varaždin.

Učenici su na kraju pozvani da i sami doprinesu smanjenju otpada od hrane te da svojim receptima za jela od ostataka hrane i idejama za izradu uporabnih predmeta obogate digitalni priručnik Reciklirana čuda s malo truda.

Nakon izlaganja naših učenica, učenice Medicinske škole predstavile su projekt „Bicikliraj po gradu, plućima daj snagu“. Oba projekta imaju zajednički cilj - osvijestiti građane o problemu klimatskih promjena i ponuditi aktivnosti kojima na njih možemo pozitivno utjecati.

Predstavljanje izložbe „Smanjimo otpad od hrane“ samo je početak suradnje OŠ Kneginec Gornji s Medicinskom školom Varaždin kroz projekte Građanskog odgoja i obrazovanja te Održivog razvoja.

učiteljica Martina Goričanac

objavio: Martina Boltižar   datum: 29. 4. 2024.